Hazard – najlepszą metodą na rozpoczęcie przygody z nim jest skorzystanie z usług serwisów bukmacherskich. Jest to bezpieczne, bo najbardziej kontrolowane, a z uwagi na bogactwo w ofertach serwisów bukmacherskich również i ciekawe. Którego zatem wybrać, by zacząć w przyjemny dla nas sposób? Poniżej przedstawimy listę najlepszych bukmacherów właśnie „na start”.

Jakiego bukmachera wybrać? Ranking legalnych firm 2020
Jakiego bukmachera wybrać? Ranking legalnych firm 2020

Bukmacher dla początkującego

Patrząc na wszystkich legalnie działających w naszym kraju bukmacherów wyszczególniliśmy kilka cech, które musi spełniać każdy z nich, aby nadawał się do użytku przez początkującego. Przede wszystkim powinien wyglądać ładnie i przystępnie. Szybkie działanie to również podstawa, a dostępność aplikacji mobilnej jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Dobry bonus powitalny również zachęci nowicjusza do podjęcia próby zagrania, a proste przedstawienie oferty również nie zaszkodzi. Poniżej lista serwisów, które „robią to najlepiej”:

Betclic – zagraniczny bukmacher z polską licencją

Betclic to bardzo intuicyjny serwis bukmacherski, łączący w sobie ogromną wygodę użytkowania z pokaźną ofertą, skupioną niemal wyłącznie na obstawianiu wydarzeń sportowych. Wszystko jest przygotowane w sposób przejrzysty i łatwy do ogarnięcia, przyjemny dla początkującego. Również kupony, które są przez nas kupowane są doskonale rozpisane, co sprawia, że mamy świadomość na temat tego, ile możemy wygrać oraz ile za to wszystko zapłacimy.

betclic darmowy cashback 550 pln
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus 550 PLN

Bardzo ważne jest to, że oferta powitalna jest bardzo dobrze opisana. Stawiamy nasz pierwszy zakład kwotą do 550 zł (tyle maksymalnie wynosi cashback), a w razie niepowodzenia zadziała ubezpieczenie firmy bukmacherskiej, które zwróci nam nasze pieniądze. W przypadku wygranej, zachowujemy całą wygraną.

Uwaga! Tylko Betclic kod promocyjnyKOD550” pozwala na zdobycie zwrotu w wysokości do 550 złotych!

STS online. Najpopularniejszy bukmacher w Polsce

STS oferuje bardzo intuicyjny interfejs, po którym bardzo łatwo się poruszać. Dobre opcje filtrowania pozwalają na szybkie znalezienie tego, czego się szuka. Firma dodatkowo oferuje inny rodzaj obstawiania, znacznie szybszy i dynamiczniejszy – w postaci usługi Betgames. Ta pozwala na obstawianie gier karcianych na żywo i pozwala wkręcić się w świat hazardu i samych zasad związanych z obstawianiem, kupowaniem kuponów oraz ich spieniężaniem w przypadku wygranej.

STS oferuje przejrzystą ofertę bonusu powitalnego – podwaja naszą pierwszą wpłatę, nieprzekraczającą 1200 zł. Robi to automatycznie przy jej dokonywaniu, przy czym aby wypłacić pieniądze na nasze konto główne (a nie bonusowe), musimy dokonać odpowiedniego obrotu środków.

Kod promocyjny STS „BETONLINE” daje 29 PLN bez depozytu. Można go wpisać tylko na starcie na stronie www.STS.pl. ZOBACZ VIDEO, by zobaczyć jak to działa:

Betfan – obstawianie bez podatku!

Betfan oferuje bardzo nowoczesny interfejs przepełniony „wodotryskami”, które mogą spodobać się nowemu użytkownikowi, tak przyzwyczajonemu do tego typu atrakcji. Również bogata oferta obstawiania powinna przypaść mu do gustu, głównie ze względu na jej różnorodność – co ciekawe, nie musimy obstawiać wyłącznie wydarzeń sportowych, a możemy chociażby obstawić to, jaka będzie jutro pogoda (naprawdę!). Choć aplikacja mobilna serwisu bukmacherskiego działa wyłącznie z Androidem, jest funkcjonalna i spełnia swoje główne założenia.

Oferta bonusowa serwisu jest kiepsko opisana, przez co użytkownik może mieć problem ze zrozumieniem, kiedy zostanie mu przyznany bonus powitalny oraz ile dokładnie będzie on wynosił. Widać, że nie powstało to z myślą o nowicjuszu.

Do zdobycia jest na www.Betfan.pl ponad 3000 zł na start. Kod promocyjny brzmi w tym przypadku „BETONLINE” i daje 100 PLN ekstra w formie zakładu bez ryzyka.

Milenium tuż za podium rankingu

Plusem Milenium jest interfejs umożliwiający dopasowanie bardzo bogatej oferty (obejmującej wydarzenia sportowe i e-sportowe i nie tylko) do swoich potrzeb za pośrednictwem bardzo rozbudowanych filtrów. Początkujący doceni prostą budowę oraz intuicyjne, choć bardzo zbite i nieatrakcyjne pod względem wizualnym tabele przedstawiające wszystkie dostępne spotkania, które możemy obstawić. Nieco brakuje tutaj dopasowywania się szaty graficznej do okna przeglądarki, z której korzystamy (responsywności).

Totolotek bonus powitalny
Totolotek bonus powitalny

Milenium oferuje dość rozbudowaną aplikację mobilną na systemy iOS i Android, dającą dostęp do pełnej oferty, konta gracza oraz obstawiania, a także informowania o wynikach meczów czy ważnych rzeczach za pośrednictwem powiadomień push. Warto wspomnieć o bonusie na start, który przyzna nam bonus aż do 1500 złotych, jeżeli wyrazimy na to chęć, dokonamy naszej pierwszej wpłaty i obrócimy ją czterokrotnie. Musimy jednak pamiętać, że do promocji zaliczane są kupony z minimum trzema zdarzeniami, a na wszystko mamy 60 dni. Dzienny limit obrotu wynosi 10% i do czasu, gdy go nie przekroczymy obrót będzie doliczany do naszego konta.

Totolotek – słynny bukmacher online w naszym TOP 5

Jako że Totolotek jest obecnie najstarszą firmą bukmacherską na rynku, jego serwis Internetowy to odzwierciedla. Przygotowany w staromodnym stylu, nie umożliwia łatwej nawigacji, choć jest dość potężny, jeżeli chodzi o funkcje. Nowemu użytkownikowi może być trudno odnaleźć się w sposobie prezentacji oferty, który jest dość chaotyczny. Aplikacja mobilna działa na podobnych zasadach i choć spełnia swoje założenia, bo umożliwia zarówno dokonywanie zakładu, jak i chociażby śledzenie wyników online czy też sprawdzanie statusu i stanu naszego konta, nieco brakuje w niej nowoczesnych rozwiązań. Powstała też wyłącznie z myślą o użytkownikach systemu Android.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

Poprzedni artykułCo można typować w koszykówce?
Następny artykułWirtualne Sporty Betfan. Co można obstawiać i jak na tym zarobić?
Miłośnik obstawiania meczów za niskie stawki. 1000 złotych wygrane za 5 złotych cieszy mnie bardziej niż 5000 wygrane za zainwestowane 2000. Nigdy nie gram pewniaków - za dużo razy się na nich przejechałem! ;)